ייפוי כח מתמשך ומסמך הבעת רצון

לא עוד ויכוחים בשאלה מי יהיה אפוטרופוס לאמא/ אבא, לא עוד עמותות שמנהלות את הרכוש ומחליטות מה יקרה להורה שלך / לילד החסוי שלך. מעכשיו אפשר להחליט מראש מי ידאג לך בעת הצורך כשלא יתאפשר לך לקבל עוד החלטות.

נגן וידאו

העתיד שלך כבר כאן!

כולנו בטוחים שנחייה לנצח, ושלא יקרה לנו כלום עד 120, אבל לצערנו קורה שחל שינוי במצבנו הרפואי ו/או הקוגניטיבי ואנחנו הופכים פתאום חסרי יכולת לקבל החלטות או לא מבינים ממש מה קורה בחיינו ולא מסוגלים לנהל את העניינים שלנו.

עד לפני מספר שנים האפשרות היחידה במקרים כאלו הייתה לפנות לבית המשפט ולבקש למנות אפוטרופוס לאדם שאיבד את הכשירות לקבל החלטות (אלצהיימר, דמנציה, חוסר הכרה, בלבול, אוטיזם או מחלה אחרת וכיוצ"ב). בעקבות תיקון שנעשה בחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, יכול היום כל אדם לקחת שליטה על עתידו ולתת הוראות מה הוא רוצה שיקרה במקרה, שבו חס וחלילה יאבד את הכשירות לטפל בענייניו ולקבל החלטות. קוראים לכלי המצוין הזה ייפוי כח מתמשך. חשוב לדעת שרק עו"ד שהוסמך לערוך ייפוי כח מתמשך יכול לערוך עבורכם ייפוי כח מתמשך שבו תמנו מיופי כח בנושאי רפואה, רכוש ונושאים אישיים והם יצטרכו לטפל בעניינים שלכם במקומכם, כשלא תוכלו לעשות זאת.

לא עוד ויכוחים בשאלה מי יהיה אפוטרופוס לאמא/ אבא, לא עוד עמותות שמנהלות את זה במקום מי שבאמת אתם רוצים.

כלי נוסף שיכול לעזור לכל אדם שהינו אפוטרופוס לקטין ו/או למבוגר חסוי וחושש מהיום שיקרה לו משהו ומוטרד מהמחשבה מי ישמש אפוטרופוס במקומו על ילדו החסוי. הפתרון במקרה כזה הוא חתימה על מסמך הבעת רצון שבו יכול כל הורה , אמא יחידנית, הורה לילד מבוגר שאינו מסוגל לטפל בענייניו ומונה לו אפוטרופוס, לקבוע כבר היום מי יכנס בנעליו בעתיד, וישמש אפוטרופוס לילדו הקטין ו/או לאדם הבגיר שהוא אפוטרופוס עליו. כשיש מסמך הבעת רצון בתי המשפט מתחשבים ברצונך.

ללא ספק העתיד הלא ידוע מפחיד ומלחיץ ולכן, הפתרון המומלץ הוא לקחת שליטה כבר היום ולעשות את הפעולות לצמצם את הוויכוחים המחלוקות והחשש מפני העתיד באמצעות ייפוי כח מתמשך והנחיות מקדימות וגם מסמך הבעת רצון.
כעורכת דין מוסמכת כבר משנת 2017 עוד במחזור הראשון של עורכי הדין שהוסמכו לערוך ייפוי כח מתמשך הנחיות מקדימות ומסמך הבעת רצון, וכמרצה בתחום זה לעורכי דין, אני מספקת לך דרך פשוטה, מקצועית ובטוחה לקחת שליטה על חייך וחיי האנשים היקרים לך 

  • יעיל ומקצועי– במקום הליך אפוטרופסות ארוך ולא וודאי יש עכשיו פתרון נגיש, ברור וודאי שנערך על ידי עו"ד מקצועית מוסמכת בתחום ובעלת ניסיון רב בעריכת ייפוי כח מתמשך ומסמך הבעת רצון.
  • שליטה על החיים וחסכון לטווח ארוך – כלים אלו יחסכו לכם כסף רב לניהול הליכים עתידיים שכן תוכלו להפעיל את הייפוי כח המתמשך ואת מסמך הבעת הרצון כשיגיע הזמן בקלות ובמהירות ומיופי הכח יוכלו לעשות בו שימוש (כמובן שמיופי הכח מוגבלים מניצול לרעה של רכושכם וכספכם בהתאם להוראות החוק).
  • סוף טוב ועד 120 – למעשה הפתרון הטוב ביותר לכל אדם לשליטה על עתידו הוא שילוב של עריכת ייפוי כח מתמשך ביחד עם הנחיות מקדימות איך לטפל בכם ובענייניכם בנושאי רפואה רכוש ובנושאים אישיים אם לא תוכלו עוד לטפל בכם. מסמך הבעת רצון ידאג כי יתחשבו ברצונכם מי יטפל ביקרים להם (קטינים או בגיר שמונה לו אפוטרופוס) במקומכם אם תאבדו כשירות להמשיך לדאוג להם. וכמובן הכלי לאחר 120, עריכת צוואה שבה יש לך אפשרות להביע מפורשות את רצונך ולעגן את האופן שבו רוצים שרכושכם יחולק ודאגה ליורשיכם.

אשמח לייעץ ולספק לך מידע נוסף. לתיאום פגישת ייעוץ עם עו"ד ליטל יעקובוביץ דראי: